Видалення зуба мудрості

Які зуби називають зубами мудрості? Зуб мудрості-це восьмий, самий останній, зуб в ряду. Але зуби мудрості закладаються у людини не в утробі матері, а близько 4-5 років. Прорізаються зуби мудрості зазвичай в юності або ранньої молодості. У кого-то перші зуби мудрості з’являються в 15-16 років, а у когось-25-26. Правда, в деяких випадках зуби мудрості не прорізаються зовсім, але лікарі це вважають не патологією, а абсолютно нормальним явищем.

Удаление зуба мудрости
Удаление зуба мудрости

Що ж говорять з цього приводу вчені? Вони впевнені в тому, що зуби мудрості – це рудименти, які абсолютно не потрібні організму. Ці зуби потрібні були ще древнім людям, щоб останні могли легко розжовувати занадто жорстку їжу. Але сучасна людина не відчуває ніякої необхідності в цьому атавізмі.

Багатьом людям зуби мудрості приносять безліч неприємних симптомів. Але видалення зуба мудрості – це досить непроста процедура, до якої потрібен ґрунтовний підхід. У цій статті ми поговоримо про те, коли найкраще без коливань позбутися від абсолютно непотрібного рудимента – зуба мудрості.

Ліквідація зуба мудрості

Зуби мудрості не приносять ніякої користі і вже точно не роблять ніякого впливу на привабливість посмішки, тому що вони є кутовими і абсолютно непомітні для оточуючих.

Але під час прорізання зуби мудрості можуть приносити дуже багато болючих відчуттів, а згодом чинити тиск на сусідні зуби.

В яких випадках потрібно видаляти зуби мудрості без найменших вагань?

Видалення зуба мудрості необхідно в тому випадку, якщо:

 • зуби розташовані один до одного дуже близько: в цьому випадку зуби мудрості будуть зрушувати до центру інші зуби, що може призвести до їх повної деформації, а також порушення прикусу;
 • у пацієнта виявлений карієс: лікувати зуби мудрості від карієсу складно, так як вони знаходяться в самому кутку ротової порожнини, а якщо карієс одного зуба вчасно не вилікувати, він може запросто «переміститися» на сусідні зуби;
 • зуб мудрості має спотворену, деформовану форму – наприклад, він спрямований в інший бік, сильно випирає або занадто гострий і тим самим травмує ясна і мову.

Яким чином видаляють зуби мудрості?

Безпосередньо перед самою процедурою робиться рентгенівський знімок, для того щоб визначити точне розташування, а також особливості анатомічної будови «вісімки». Операція в обов’язковому порядку проводиться під місцевою анестезією. Але перед тим, як колоти знеболююче, лікар повинен знати, чи немає у пацієнта алергії на конкретну речовину. Якщо у пацієнта не спостерігається ніякої негативної реакції на знеболюючий препарат, лікар видаляє зуб, а потім, якщо в цьому виникає необхідність, накладає шви, щоб реабілітаційний процес протікав швидше. Зазвичай процедура з видалення зубів мудрості триває не більше десяти хвилин. До речі кажучи, видалення зуба мудрості у верхньому ряду відбувається легше і швидше, ніж видалення нижньої «вісімки».

Реабілітаційний процес

Після того, як зуб видалений, пацієнту необхідно міцно затиснути в роті тампон і протримати його не менше півгодини. Це робиться для швидкого згортання крові.

Також після операції бажано нічого не їсти, щоб випадково не занести якусь інфекцію.

В період реабілітації категорично забороняється користуватися різного роду ополіскувачами. Виняток становлять спеціальні розчини, які виписав лікар.

Також хоча б в перший тиждень пацієнту бажано поберегти себе від інтенсивних фізичних навантажень, а також «забути» про куріння і алкоголь.

Якщо вас цікавить ціна на видалення зуба мудрості, тут все досить-таки неоднозначно. Ціна залежить від безлічі факторів, таких як:

 • місце знаходження клініки;
 • престижність клініки;
 • якість обслуговування;
 • кваліфікація фахівця.

B’uteeth-одна з небагатьох престижних клінік, в якій просто ідеальне співвідношення ціни і якості. У цій стоматології немає завищених розцінок на послуги, що радує багатьох клієнтів. В клініці працюють хороші лікарі – справжні професіонали своєї справи, які вміють знайти індивідуальний підхід, мабуть, абсолютно до кожного пацієнта.

Хочете видалити зуб мудрості в Одесі? Звертайтеся в стоматологію B’uteeth! Тут вам обов’язково сподобається.

Записатися на прийом або консультацію можна в режимі онлайн – вам потрібно всього лише вказати своє ім’я і дату, коли ви плануєте прийти на обстеження.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Запис на консультацію

Запис
на консультацію
м. Одеса, Україна
Французький бульвар, 1/3 А
buteeth@ukr.net +38 0482 359-360 +38 063 7-359-360