Лікування зубів при вагітності

Більшості жінок хочеться, щоб їх вагітність протікала без всіляких ускладнень. Але, на жаль, саме в період вагітності часто загострюються хронічні захворювання або виникають нові, і пов’язано це насамперед з тим, що в період вагітності імунітет жінки дещо знижується.

Проблеми зі здоров’ям порожнини рота і безпосередньо з зубами – не виняток і далеко не рідкість. Вагітні часто страждають ослабленням зубної емалі, хиткістю зубів або запаленням ясен.

Найголовніший і хвилюючий багатьох вагітних жінок питання-чи можна лікувати зуби під час вагітності? Чи Не небезпечно це? Ні, лікування зубів при вагітності-це не небезпечно.

Лікувати зуби в перинатальний період, звичайно ж, можна! Головне-знати, в якому саме триместрі найкраще звернутися до лікаря. Якщо відкладати проблеми з зубами до самих пологів, невелике захворювання може перерости в серйозну недугу. Щоб цього уникнути, вагітній обов’язково потрібно відвідувати стоматолога і консультуватися з ним, щоб уникнути всіляких проблем надалі.

За здоров’ям вагітної жінки потрібно стежити практично постійно, щоб нічого не упустити з виду.

В чому конкретно може допомогти стоматолог вагітній жінці?

Навіть якщо у майбутньої мами немає серйозних проблем з зубами, відвідування стоматолога все одно є вкрай бажаним. Правда, потрібно врахувати, що в першому триместрі (від початку запліднення до 14 тижня) з лікуванням зубів, як і, втім, всього іншого, потрібно почекати. Саме в цей період і мама, і її малюк, що знаходиться в утробі, вкрай чутливі абсолютно до всіх зовнішніх подразників. Будь-яке лікування зазвичай має на увазі прийом різних медикаментів, на які у вагітної жінки може виникнути гостра реакція. Тому в першому семестрі краще все-таки відкласти похід до стоматолога.

А ось у другому триместрі огляд стоматолога просто обов’язковий. Конкретно в цей період найкраще остаточно визначитися з видом і методами лікування. У другому триместрі бажано проводити різні профілактичні стоматологічні процедури.

Лікування зубів можна відкласти і на останній триместр, але найкраще здійснити його в другому.

Дуже часто у вагітних запалюються ясна. З чим це може бути пов’язано? Напевно, всі знайомі з таким медичним терміном, як «гінгівіт вагітних». Що ж це таке? Гінгівіт – це звичайне запалення ясен, яке виражає себе в кровоточивості, болючості і набряку. Але гінгівіт є лише поверхневим запаленням ясен, так що панікувати вже точно не варто. Чому запалюються ясна?

Ясна можуть запалюватися в зв’язку з низкою таких факторів, як:

  • зниження імунітету;
  • порушення метаболізму;
  • відсутність повноцінної гігієни.

Гінгівіт не є небезпечним захворюванням, але якщо його вчасно не вилікувати, він може перерости в досить-таки серйозне захворювання – періодонтит.

Комплексне оздоровлення ясен включає в себе кілька етапів:

  • перший крок – це позбавлення від зубного нальоту;
  • другий крок-безпосередньо відновлення здоров’я ясен, яке може бути здійснено завдяки антибактеріальній терапії.

Також важлива домашня профілактика. Її можна здійснювати, наприклад, за допомогою використання лікувальних ополіскувачів для порожнини рота.

Лікування ясен під час вагітності небажано відкладати до останнього моменту. Краще відразу ж звернутися до лікаря, щоб він призначив коректне лікування.

Також багатьох вагітних жінок хвилює таке питання, як видалення зуба під час вагітності. Чи Допустимо це? Тут все не так просто. Більшість стоматологів радять відкласти вагітним видалення зуба на післяпологовий період. Видалення зуба – це, як не крути, певний стрес для організму, а в період вагітності треба себе поберегти від різних стресів і навантажень. Але якщо у вагітної помічений явно виражений больовий синдром, можна провести операцію. Правда, найкраще її здійснювати в другому триместрі вагітності.

 

Фахівці з стоматологічної клініки B’uteeth здатні проконсультувати Вас з усіх актуальних питань. Стоматологія знаходиться в сонячному місті Одеса за адресою Французький бульвар, 1/3 A.

Записатися на прийом або консультацію можна і в режимі онлайн. Все, що вам потрібно, – ввести своє ім’я і номер телефону, за яким з вами можна буде зв’язатися.

Якщо ви заглянете в нашу клініку, вас приємно здивують невисока вартість послуг, якісне обслуговування і сучасне обладнання, яким оснащений кожен стоматологічний кабінет. Чекаємо вас!

  1. 5
  2. 4
  3. 3
  4. 2
  5. 1
(1 голос, в среднем: 5 из 5)
Запис на консультацію

Запис
на консультацію
м. Одеса, Україна
Французький бульвар, 1/3 А
buteeth@ukr.net +38 0482 359-360 +38 063 7-359-360