Свищ на десні

 

Як його розпізнати? І в чому полягає його небезпека? Свищ на яснах ще називають ясенною фістулою. Він має форму невеликого отвору на яснах, крізь яке випливає гній із запаленого вогнища. У більшості випадків свищ утворюється на верхньому підставі зуба.

Образно кажучи, свищ – це своєрідний канал, що з’єднує місце запалення і зовнішню сторону.

Саме виникнення свища вже свідчить про те, що в м’яких або кісткових тканинах утворилося гнійне запалення. І затягувати з цим вже точно не можна.

Коли з’являється свищ на яснах зуба, не варто відкладати візит до стоматолога.

Флюс
Флюс

Давайте розберемо основні симптоми, що передують утворенню свища:

 • біль в запаленій ділянці;
 • помітна набряклість ясен;
 • несподіване зникнення набряку (це пояснюється виходом гною з ясен);
 • іноді спостерігається підвищена температура тіла;
 • хворий зуб може перебувати в рухомому стані;
 • уражені ясна стають червоними.

Але симптоми ще ні про що не говорять. Щоб приступити до коректного лікування, необхідно в обов’язковому порядку розібратися з причинами виникнення даного захворювання.

До головних причин появи свища прийнято відносити:

 • запущений карієс. Він часто провокує таке захворювання, як пульпіт. А пульпіт часто переростає в періодонтит. Сам нерв зуба вмирає, але в області запаленого місця виникає інфекція. Таким чином і з’являється свищ-природний вихід для гною, що скупчився всередині;
 • запалення кісти. Вона підступна тим, що вона про себе нагадує час від часу або дуже рідко. Вона може зовсім не мати на увазі якихось сильних больових відчуттів або явного дискомфорту. Але якщо кісту не лікувати, може початися запальний процес, що може спровокувати утворення гною;
 • неприродне прорізування зуба мудрості або молочного зуба (у дітей). Так, іноді зуби прорізаються дуже болісно, що часто призводить до запалення ясен. Коли ясна запалюється, вона також збільшується в своїх розмірах. А сильно збільшена ясна починає “тиснути” на зуби і травмувати їх, що може привести до скупчення гною всередині;
 • неякісне пломбування – ще одна часта причина виникнення свища. Якщо зуб запломбований погано, це забезпечує абсолютно всі умови для початку запального процесу. Інфекція, що з’явилася в місці пломбування, поступово починає поширюватися далі, досягаючи верхівки зуба.

Але бувають і більш загальні, абстрактні причини, які іноді теж можуть спровокувати утворення свища. До них відносяться:

 • знижений імунітет;
 • сильний перегрів або переохолодження всього організму;
 • часте перевтома або стрес.

Але, як би там не було, щоб уникнути серйозних проблем надалі, свищ потрібно усувати, причому якомога швидше.

Лікування свища на яснах полягає, перш за все, в усуненні самого інфекційного вогнища.

Для початку пацієнту потрібно звернутися до стоматолога і пройти комплексний огляд. Якщо лікарем виявлений свищ, фахівець повинен розкрити запалений канал. Крім того, потрібно зробити рентгенівський знімок, щоб визначити наявність або відсутність кісти. Якщо кіста присутня, лікар ліквідує кісту і після цього надійно пломбує потерпілий зуб.

Ще один важливий нюанс – якщо запалення зайшло занадто далеко і зуб не підлягає лікуванню, він негайно видаляється.

Але це ще далеко не все. Щоб запобігти утворенню свища в майбутньому, пацієнт повинен пройти особливу терапію, що полягає, перш за все, в обполіскуванні порожнини рота спеціальними лікувальними розчинами і у використанні професійної зубної пасти і/або гелю, які мають антибактеріальні властивості.

Іноді лікар прописує антибіотики.

Якщо ви або ваші знайомі зіткнулися з даною проблемою, запрошуємо Вас на прийом або попередню консультацію в приватну професійну стоматологію B’uteeth, що знаходиться в Одесі. Клініка має дуже хорошу репутацію як серед корінних одеситів, так і серед приїжджих, які вирішили трохи затриматися в цьому сонячному курортному місті.

Записатися на обстеження ви можете прямо зараз в режимі онлайн. А якщо у вас виникнуть додаткові питання-телефонуйте за номером +38 0482 359-360: з вами обов’язково зв’яжеться наш представник і дасть вам компетентну відповідь на всі ваші запитання.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1
(0 голосов, в среднем: 0 из 5)
Запис на консультацію

Запис
на консультацію
м. Одеса, Україна
Французький бульвар, 1/3 А
buteeth@ukr.net +38 0482 359-360 +38 063 7-359-360